מילם ירושלים נפתח בשנת 2006 והוא מראשוני מרכזי הייעוץ למשפחות מתמודדים שנוסדו בארץ.

מילם ירושלים הוא בית חם עבורכם, בני משפחות למתמודדים, והוא מספק מענה לצרכים הייחודיים והמגוונים שלכם. תוכלו להיפגש איתנו ולקבל מענה לשאלות ממוקדות הנוגעות להתמודדות עם יקירכם, כמו מיצוי זכויות (ביטוח לאומי, סל שיקום), תיווך מול גורמים שונים במערכת בריאות הנפש, ומענים סביב התנהלות יומיומית. אם תרצו, נוכל ללוות אתכם גם במסע הרגשי שאתם עוברים בהתמודדות עם יקיריכם.

מלבד פגישות פרטניות, זוגיות או משפחתיות, תוכלו להשתתף במילם ירושלים גם בקבוצות תמיכה שונות. מדי שנה פועלות במרכז שלנו קבוצות רבות, שמטרתן תמיכה ושיתוף, והכוח שיש בידיעה שאינכם לבד. תוכלו להשתלב בקבוצות תמיכה להורים, בני זוג, אחים, ילדים של, כמו גם קבוצות טיפוליות בכלים אומנותיים כמו פוטותרפיה, ביבליותרפיה, פסיכודרמה, אומנות, תנועה ועוד. בנוסף, מדי שנה מתקיים במרכז קורס קש"ת, ללמידה ותרגול של תקשורת מיטיבה בתוך המשפחה.

מלבד פגישות עם אנשי המקצוע, תוכלו להיפגש במילם גם עם בת משפחה מומחית מניסיון, לשיחה בגובה העיניים, מתוך ההיכרות האישית שלה של התמודדות עם בן המשפחה הפרטי שלה.

מדי חודש מתקיימות במילם סדנאות והרצאות בתחומים שונים בבריאות הנפש, ואתם מוזמנים להצטרף. ברוח הזמן – חלק מהפעילויות מתקיימות בזום, וחלקן פנים אל פנים.

כמו כן, ניתן להתייעץ עם עורכת דין, סביב סוגיות משפטיות הנוגעות לבן המשפחה המתמודד.

במרכז ניתן מענה לאוכלוסייה המגוונת של ירושלים וסביבותיה.

– במרכז שירות ייחודי לדוברי אנגלית ושירות לאוכלוסייה החרדית.

– המרכז מעניק שירות ידידותי לקהילה הלהט"בית.

כתובת המרכז:  בית יד שרה, קומה 3, שד' הרצל 124, ירושלים.

שלוחת בית שמש – למילם ירושלים שלוחה בבית שמש, הנותנת שירותים מקבילים, לאוכלוסיית בית שמש והסביבה. השלוחה נמצאת בקניון נעימי, כניסה A קומה 3.

המשרד פתוח בימים א'-ה'  בשעות הבוקר והצהרים לקבלת מענה טלפוני אנושי, לצורך ייעוץ ותיאום פגישה.
שעות מענה טלפוני: ימים א'-ה' 8:30-14:30. לאחר מכן, ניתן להשאיר הודעה במשיבון.

02-6522147 / milamjeru@enosh.org.il

כל השירותים ניתנים במילם ללא תשלום.

 

שעות פעילות המרכז:

יום ראשון       יום שני יום שלישי יום רביעי יום חמישי יום שישי
 

8:00- 20:00

 

8:30- 19:00 8:00-21:00 9:00-19:00 8:30-20:00 8:30-11:00

הצוות:

עו"ס M.S.W – מנהלת מילם ירושלים.
בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ותואר שני בישוב סכסוכים.
עובדת בתחום בריאות הנפש מזה 16 שנה.
בעשר השנים האחרונות פוגשת משפחות נפגעי נפש במילם.
" מאמינה בזכותם של בני המשפחה להמשיך לחלום ,לשאוף, לקוות ולשפר את איכות חייהם"

נעמה אשל

M.Sc.
בעלת ידע בטיפול בשיטתIFS  (Internal Family Systems)
וטיפול ב (SI (Somatic Intervention.
בעלת ניסיון רב בטיפול משפחתי, תוך התמקדות במחלות נפש.
"למרות שרוב המשפחות מגיעות במצב משברי, זו גם הזדמנות לגדילה, ריפוי והחלמה בתוך המערכת המשפחתית, ובני המשפחה מצליחים לגלות את כוחותיהם ומשאביהם".

אסתר מרקוס

עו"ס M.S.W
בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ובוגר תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה דינמית במכון מגיד. כמו כן, עבר השתלמויות נוספות בטיפול קצר מועד, טיפול קבוצתי, טיפול בנפגעי תקיפה מינית, הדרכת הורים ועוד. מדריך סטודנטים ואנשי טיפול.
עובד שנים רבות הן בתחום הפסיכותרפיה, והן בתחום השיקום והסיוע לאנשים עם נכויות נפשיות או פיזיות, במסגרות ציבוריות רבות ומגוונות. מנוסה בעבודה עם משפחות בבריאות הנפש.
בעל ניסיון רב בטיפולים ארוכים ומשמעותיים, התערבויות במשבר ומצבי חירום, הדרכות הורים, הנחיית קבוצות תמיכה, משברי חיים (כגון גירושין, מחלות כרוניות ומצבים רפואיים קשים, אובדן ושכול), דיכאון והפרעות אישיות.

גבעולי דני

עו"ס M.S.W ובת משפחה מומחית מניסיון
עברה הסבה אקדמאית לעבודה סוציאלית, תואר ראשון ושני באוניברסיטת בר-אילן. בעבר הייתה מורה ומחנכת כ25 שנה, בעלת תואר שני בספרות מהאוניברסיטה העברית. מחברת הספר "שבויה בעצמה" (ידיעות ספרים).

"לבקש הכרה, להקל מעט את המשא, להפר מעט את השתיקה מסביב, לנתץ את פעמון הזכוכית, לרפא מעט את כאב הבדידות" (שבויה בעצמה/ נועה שטמלר)

נועה הירשברג

נועה הירשברג

עו"ס B.A

עברה הסבה אקדמאית לעבודה סוציאלית, תואר ראשון מאוניברסיטת אריאל, ותואר בהיסטוריה מהאוניברסיטה העברית בנוסף, עוסקת בחינוך ועובדת בתחום בריאות הנפש במיוחד עם נוער וצעירים כ-9 שנים.

אני מאמינה שכדברי הציטוט "איש אינו יכול להגיע אל השחר מבלי לעבור דרך הלילה" של ג'ובראן ח'ליל ג'ובראן, כך גם דרכן של המשפחות

הדס כרם בלומנדל

מטפלת באומנות ועובדת סוציאלית m.s.w

עובדת  הרבה שנים בשיח מילולי ובשנים האחרונות גם בשילוב של טיפול באומנות וליווי רוחני.

מנסה לחיות, לפגוש ולהיפגש בהשראת הפסוק " קצת מן האור דוחה הרבה מהחושך" וגם בהשראת מילות השיר "כי עוד אאמין גם באדם ,גם ברוחו רוח עז" .(ש. טשרניחובסקי).

אורית דקל

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בעבודה סוציאלית, התמחות בטראומה, האוניברסיטה העברית.

רכזת שלוחת בית שמש.

זו זכות גדולה עבורי ללוות משפחות. אני צוללת עם המשפחות לעומקי הכאב, חוסר אונים ובלבול, אך יחד עם זאת מתפעלת מהעוצמות, אהבה וכוחות על אנושיים מופלאים, המתגלים לעיתים תוך כדי התמודדות עם מצבו הנפשי של בן המשפחה.

"לא יהיה ניצחון של האור על החושך, כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור" א"ד גורדון.

דינה אברך

עו"ס MSWלומדת בתוכנית הכשרה בפסיכותרפיה.

מלמדת חשיבה הכרתית ע"פ ימימה אביטל ז"ל.

בעלת ניסיון בטיפול ושיקום בבריאות הנפש מזה 15 שנה, כולל עבודה עם נפגעי נפש ואנשים בעלי הפרעות בתקשורת.

מאמינה בחיבור של כל אדם לעצמו, למהותו ולזכות הקיום שלו.

דינה יוספי

 דינה יוספי

מנהלת משרד, מפיקת כנס המשפחות

מרגישה מבורכת בעבודה משמעותית עם תחושת שליחות והמון סיפוק.
לתת רק טוב – הטוב יחזור.

אפרת מלכה

בת משפחה מומחית מניסיון.
מאמינה כי הכוחות של המשפחה הם מרכזיים ומשמעותיים בתהליך ההחלמה,
שכן אם אתה יודע מיהו האדם, אתה יכול לכוון אותו חזרה אל עצמו.

אדית ברנשטיין

פנסיונרית של האוניברסיטה העברית. בוגרת תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בעבודה סוציאלית וקורס תלת שנתי בפסיכותרפיה דינמית.

שיחות חשובות הן כ "דאגה בלב איש ישיחנה". שיחה מיטבית הנה שיחה המאפשרת התבוננות בעצמי, ביקירותיי ויקיריי, בקהילה, בחברה וביחסיי עימם. התבוננות זו כרוכה לא אחת במגע עם רגשות כואבים, במטרה למצוא איזונים מתאימים ותנוע רכה וגמישה בתוכנו, שיוכלו לאפשר נשימה נינוחה יותר בכל מישורי חיינו.

דיאנה שרים-דניאל